برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

یکشنبه, ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

خبرنگار ونقش اش درجامعه ...

   مردم در تمامی نقاط دنیا در عرض چند ثانیه می توانند باهم در ارتباط باشند و این ارتباطات در همه زمینه ها زندگی بشر را به کلی دگرگون کرده و باعث ترقی و رشد آن گردیده است. همچنین هزینه های زندگی انسان را به حد قابل توجهی کاهش داده و در واقع نمی توان مدعی شد که انسان ها از هم جدا هستند و چه بسا مسائل و مشکلاتشان را در اقصی نقاط دنیا باهم در میان می گذارند.

 

 

رشد تکنولوژی به تنهایی قادر به پاسخگویی بشر نیست، حلقه اتصالی انسان و این تکنولوژی نیز به دست انسان است. البته انسان هایی که با ماموریت خاص و با ویژگی های روحی و روانی خاص مبادرت به انجام این وظیفه مهم می کنند، این انسان ها با نام «خبرنگاران» در دنیا فعالیت می کنند. خبرنگاران حلقه اتصال انسان ها در تمام دنیا به حساب می آیند.

خبرنگاران با رشد آگاهی مردم نقش مهم و ویژه‌ای در توسعه جامعه دارند. اگر ما ارتباط بین انسان ها و اطلاع رسانی را مهم ترین وظیفه بشر تلقی کنیم قطعا مهم ترین حلقه اتصالی آنها خبرنگاران هستند.

لذا من معتقدم نقش خبرنگاران امروز در ایجاد ارتباط بین بشر کمتر از دانشمندان نیست و اگر دانشمندان به بشریت خدمت می کنند و در ارائه نقطه نظرات خود موجب تکامل انسان می شوند بی شک خبرنگاران نیز در این تکامل نقش کلیدی و به سزایی دارند بنابراین خبرنگاری یکی از مشاغل مهم و شریف در تمامی دنیا محسوب می‌شود.

قطعا نقش خبرنگاران به عنوان ابزار اطلاع رسانی، نقشی مؤثر و حیاتی است. بدون تردید حضور اصحاب رسانه در عرصه‌های مختلف خبررسانی و انعکاس صحیح و به موقع اخبار و اطلاعات گوناگون، نقش مهمی در ارتقای اطلاعات در جامعه دارند و نمی‌گذارند جامعه در بی‌خبری بماند و با رشد آگاهی مردم نقش مهم و تعیین‌کننده‌ای به عنوان رابط بین مسئولین، سازمان‌ها و مردم در اطلاع رسانی صحیح خدمات دولت و سازمان‌ها از یک سو و پیگیری و حل مشکلات مردم از سوی دیگر ایفا می‌کنند و زمینه رشد و توسعه همه جانبه جامعه را فراهم می‌آورند.

امروزه که ارتباطات گسترده شده بازهم نقش خبرنگاران نه تنها کم نشده بلکه پر رنگ تر نیز شده است و این مهم ترین دستاوردهای خبرنگاران است. خبرنگاری در دنیای ارتباطات یک نقش بسیار کلیدی دارد .

البته خبرنگاران در تمامی دنیا جزء پیشتازان رخداد موجود جوامع انسانی هستند چرا که بیشترین خطرات را متحمل شده تا بیشترین و بهترین اطلاعات را به مخاطبین خودشان بدهند بی شک اگر اینگونه نبود غافله بشری هیچگاه اینقدر پیشرفت نمی کرد و این ارتباط نزدیک شکل نمی گرفت.

در آخر، من این روز را به همه خبرنگاران کشور و حتی خبرنگاران جهان تبریک گفته و به عنوان یک خبرنگار که در این عرصه 38 سال سابقه دارم تنها یک جمله به آنان می‌گویم "بالاترین افتخار برای یک انسان این است که تلاش می کند تا به دیگران آگاهی دهد، همان کاری که انبیا کردند و به انجام آن نیز تاکید ویژه داشتند."

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی