برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

چهارشنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۷

«نود» صدرنشین شد

نود

بر اساس آخرین نظرسنجی صدا وسیما، برنامه‌ «نود» عنوان پرمخاطبان‌ترین برنامه تلویزیونی را به خود اختصاص داد.

ادامه مطلب...

چرا «۱۹۸۴» هنوز پُرمخاطب است؟

کاوه میرعباسی

کاوه میرعباسی راز ماندگاری و پُرمخاطب بودن رمان «۱۹۸۴» جورج اورول را بعد از گذشت نزدیک به ۷۰ سال از زمان انتشار این کتاب، انعطاف و همخوانی آن با شرایط مختلف می‌داند.

ادامه مطلب...

با کلید روی هنر یادگاری می‌نویسد!

کامبیز صبری

یک هنرمند معتقد است: مسائل مرتبط با زیبایی شهری با رشد فرهنگی یک کشور و تصمیماتی که توسط روسای آن به صورت بنیادی و آگاهانه گرفته می‌شود، در تعامل است.

ادامه مطلب...

لزوم تغییر دیدگاه درباره مطالعات هخامنشی

پی‌یر بریان، استاد مطالعات هخامنشیعکس‌ها از مهدی شادکام

یک استاد برجسته مطالعات هخامنشی در جهان معتقد است: باید در مورد مطالعات هخامنشی تغییر دیدگاه دهیم، چون قبلا در مورد ساختار این امپراتوری در کشور، گفته شده ایران در آن زمان کشوری بدون ساختار دیپلماتیک بوده است، در آن زمان ساختار فئودالی داشته‌اند.

ادامه مطلب...

صدای اعتراض دومین مدرسه تاریخی بوشهر بلند شده...

دبستان قاجاری شاهدخت در بوشهر

صدای دومین مدرسه قدیمی بوشهر بعد از حدود ۴۰ سال بی‌توجهی و متروکه بودن درآمده و گاهی اوقات دیوارها و جرزهای تاریخی این مدرسه‌ی حدود ۱۰۰ ساله فرو می‌ریزد، اما تا کنون تنها اقدامی که انجام شده، حذف دیگر بخش‌های تاریخی است که احتمال آوارشدن‌شان وجود داشته است!

ادامه مطلب...

گاهی باید تصویر مجرم را منتشر کرد، اما کی؟!

طرح برخورد با سارقان و مجرمان پایتختعکس آرشیوی است

یک مدرس دانشگاه با اعتقاد بر اینکه گاهی نیاز است که اخبار حوادث به صورت علنی بیان شوند، تاکید کرد: از یک زاویه‌ موافق علنی کردن برخی اخبار حوادث هستم، اما به صورت کاملاً حرفه‌ای. تجربه نشان داده که اگر واقعیت‌های جامعه را به همان شدتی که وجود دارند منتشر نکنیم، مردم بیدار نمی‌شوند و دستگاه‌های مربوطه هم پیگیری نمی‌کنند.

ادامه مطلب...

ترافیک جشنواره‌های سینمایی در محدودیت‌های مالی

جشنواره‌ها

سینمای ایران هرسال به فصل پاییز که می‌رسد به جنب‌وجوش بیشتری درمی‌آید و بجز تکاپوی فیلمسازان برای تمام کردن فیلم‌ها و رساندنشان به موعد فجر، ماراتن جشنواره‌های متعدد سینمایی هم تا آخر سال نفسگیر می‌شود که البته امسال تفاوت‌هایی را احتمالا باید شاهد باشیم.

ادامه مطلب...

سفر لاکچری به خارج چقدر خرج برمی‌دارد

کروز

تبلیغ تورهای نوروز ۹۸ درحالی آغاز شده که با کاهش ارزش پول ملی در برابر ارزهای خارجی، قیمت سفرهای خارجی نجومی شده است؛ به طوری که یک سفر ۱۷ روزه به کانادا حدود ۱۰۰ میلیون تومان آب می‌خورد و ماجراجویی با کشتی کروز معمولی در فاصله ترکیه تا یونان حدود ۳۳ میلیون تومان تمام می‌شود و سفر به قطب شمال بدون تماشای وال‌ و خرس قطبی متوسط ۵۵ میلیون تومان خرج دارد.

ادامه مطلب...

یک گفت‌وگوی هنری با خالق استادیوم «تختی»

جهانگیر درویش

۸۵ سال از عمرش می‌گذرد و پروژه‌های معماری بسیاری در ایتالیا، آمریکا و ایران انجام داده است اما به گفته‌ی خودش استادیوم «فرح‌آباد» سابق و «تختی» امروز را با چنگ و دندان ساخته است؛ استادیومی که بزرگترین سازه کابلی دنیا است.

ادامه مطلب...

نگاه معاصر درفرهنگ سرای گلستان

نمایش آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر

تعطیلات آخر هفته که معمولا با بازگشایی نمایشگاه‌های هنری همراه است، فرصت خوبی را برای هنردوستان فراهم می‌کند تا بخشی از وقت خود را به بازدید از گالری‌ها و موزه‌ها اختصاص بدهند.

ادامه مطلب...

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی