برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

پنجشنبه, ۲۹ شهریور ۱۳۹۷

اختلاف خانوادگی در کلاردشت قربانی گرفت

قتل

فرمانده انتظامی کلاردشت از وقوع قتل به‌علت اختلافات خانوادگی در این شهرستان و دستگیری قاتل خبر داد.

ادامه مطلب...

برگزاری مراسم خیمه‌سوزان در جهرم

خیمه‌سوزان

هم‌زمان با عاشورا مراسمی با عنوان خیمه‌سوزان با هدف بازسازی واقعه عصر عاشورا و پنجمین سالگرد شهدای عصر عاشورای جهرم در این شهر برگزار می‌شود.

ادامه مطلب...

پیام عاشورای حسینی باید در جامعه نهادینه شود

مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی - نطنز

یک مدرس حوزه و دانشگاه با بیان این‌که یکی از فلسفه های قیام امام حسین(ع) باز داشتن از بدی‌ها و دعوت به خوبی‌هاست، گفت: وظیفه منبرها است که امر به معروف و نهی از منکر را انجام دهند. پیام عاشورا باید در جامعه نهادینه شود.

ادامه مطلب...

آداب‌ورسوم مردم استان قزوین از گذشته‌های دور تا امروز

آیین عزاداری حسینیه اعظم زنجان

یک کارشناس مردم شناسی با اشاره به مراسم عزاداری در قزوین گفت: دسته‌های عزاداری شب تاسوعا به سمت سلطان سید محمد و در شب عاشورا به امامزاده حسین (ع) می‌روند همچنین مراسم روستای زرآباد نیز به گذشته‌های دور باز می‌گردد.

ادامه مطلب...

بصیرت، میراث حماسه عاشورا

مراسم عزاداری

امام‌جمعه قم بصیرت را میراث حماسه عاشورا دانست و گفت: عبور حضرت عباس از آب، آن‌هم در چنان شرایطی حقیقت بصیرت را تا اعماق تاریخ صادر کرد و هویت بصیرت را به تاریخ آموخته است.

ادامه مطلب...

سرقت مسلحانه از طلا فروشی در ارومیه

سرقت مسلحانه

فرمانده انتظامی شهرستان ارومیه از وقوع سرقت در طلا فروشی ارومیه خبرداد.

ادامه مطلب...

دستگیری باند هکرهای میلیاردی در شیراز

هکر

فرمانده انتظامی استان با اشاره به دستگیری یک باند هک سایبری، گفت: اعضای این باند به سرقت 5000 حساب بانکی و برداشت غیر مجاز 20 میلیارد ریال در شیراز اعتراف کردند.

ادامه مطلب...

رشته‌های واگن پارس پنبه شد

محمدرضا مختاری

مدیرعامل شرکت واگن‌پارس اراک گفت: هر آنچه در سال گذشته برای تولید در شرکت پیش‌بینی شده بود و در واقع آنچه در سال 96 رٍشته بودیم، با بروز مشکلات اقتصادی و ارزی کشور در سال جاری پنبه شد.

ادامه مطلب...

عزاداری زنجان، الگوی عزاداری پاک

حسینیه زنجان در ایام محرم

قطره‌ای بود در میان دریای سیاه‌پوشان حسینی، آمده بود تا حاجت‌اش را بگیرد، چند قدم برداشت، نای راه رفتن نداشت، صدای نوحه‌خوان در گوشش می‌پیچید، دستش را بالا برد و روی سینه‌اش فرود آورد، آفتاب پس کله‌اش می‌خورد، بغض راه گلویش را گرفته بود، از راه دور آمده بود، باید حاجت‌آش را می‌گرفت، چند قدم برداشت، نه راه پیش داشت نه راه پس، میدان پر بود از آدم‌هایی که از گوشه و کنار آمده بودند و همگی خواسته‌ای داشتند، یک قدم دیگر برداشت، تشنه بود ...

ادامه مطلب...

هیچ خطری مانند فاضلاب و زباله گیلان را تهدید نمی کند

زباله‌گاه

​رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، محیط زیست را زیرساخت توسعه در گیلان دانست و یادآور شد: هیچ خطری مانند فاضلاب و زباله استان گیلان را تهدید نمی کند و اگر محیط زیست سالم و درست نباشد، اقتصاد کشاورزی، اقتصاد صنعتی و اقتصاد گردشگری معنا ندارد.

ادامه مطلب...

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی